loader
Fundator, Prezes Zarządu Fundacji

Jakub Stanisław Wolak

Jakub Stanisław Wolak jest Fundatorem i prezesem Zarządu Dolnośląskiej Fundacji Wspierania Młodzieży.

Od sierpnia 2018 roku do września 2021 roku był właścicielem i dyrektorem firmy Wolak.IT świadczącej usługi informatyczne, skupiające się w szczególności w zakresie tworzenia stron internetowych oraz bieżącego utrzymania komputerów. Pierwszą, prywatną stronę internetową umieszczoną w domenie Wolak.org zaprojektował w 2006 roku. Od tego czasu stale rozwija umiejętności w zakresie webmasteringu. Zaprojektował i administrował kilkudziesięcioma witrynami internetowymi, sklepami i innymi projektami internetowymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie administracji wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi Windows, Linux, MacOS oraz platformami mobilnymi Android i iOS.

W latach 2012 – 2015 był założycielem i redaktorem naczelnym portalu internetowego HelpMac.pl skupiającego się na produktach firmy Apple. Portal w szczytowym momencie odwiedzany był przez kilkadziesiąt tysięcy użytkowników dziennie i współtworzony był przez dziesięcioro współredaktorów. Opublikowano w nim kilkadziesiąt recenzji, ponad sto poradników związanych z systemami iOS i OSX, liczne felietonów i innych artykułów tematycznie związanych z firmą Apple i jej otoczeniem. W tym czasie użytkował testował i użytkował także mniej popularne platformy mobilne takie jak Windows Phone oraz FirefoxOS.

Poza aspektami technologicznymi interesuje się także tematami ekonomicznymi, gospodarczymi, prawnymi oraz społecznymi. Zdobył III miejsce w finale wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Izbę Pamięci Narodowej w Rzeszowie, oraz IV miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Rzeszowski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Brał udział w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Podatkach.

Od wielu lat jest zainteresowany problemami osób młodych i trudnościami spotykającymi ich we współczesnym świecie. W latach 2011 – 2012 był przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, gdzie aktywnie angażował się w dostosowanie szkoły do wymagań młodzieży. W późniejszych latach współpracował i współdziałał w licznych pozarządowych stowarzyszeniach i organizacjach tworzonych przez młodzież.

Jakub Wolak posiada tytuł inżyniera, uzyskany na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył także wiele szkoleń z zakresu informatyki i nauk pokrewnych organizowanych m.in. przez firmy Apple, Adobe i Microsoft.

Prowadzi prywatną stronę www dostępną pod adresem: www.jakubwolak.pl