loader

Ruszamy już wkrótce!

Trwają gorące prace związane z przygotowaniem serwisu do publikacji. Chcemy, aby w dniu w którym zostanie on przedstawiony publicznie prezentował się on w pełni profesjonalnie i elegancko. Dodatkowo trwają intensywne prace związane z przygotowaniem artykułów, tak aby już w dniu premiery Instytutu Młodych.pl znajdowało się w nim wiele wartościowej wiedzy!

O projekcie

InstytutMłodych.pl

To miejsce gdzie rozumiemy rzeczywiste potrzeby i zainteresowania młodych. Zgodnie z główną ideą całej Fundacji, chcemy wykorzystać fachową wiedzę jaką udało się nam zdobyć w trakcie studiów i przekazać ją młodym, aby nie musieli czekać tak długo jak my, na odpowiedź na wiele z interesujących ich pytań.

50

Artykułów w dniu startu

500

Successful Projects

50

Satisfied customers

Chcemy skupiać się wyłącznie na tematach, które mogą w praktyce i codziennym życiu młodych. Przygotowując pisane materiały, będziemy stawiać na maksymalną wiarygodność, omijając jednak całą zbędną teorię, jaką często my musieliśmy poznawać zanim doszliśmy do odpowiedzi na wiele pytań.

  • Kwestie prawne dotykające osób niepełnoletnich
  • Rzeczywiste uprawnienia osób małoletnich
  • Tematy związane z zatrudnianiem i pracą nieletnich
  • Aspekty finansowe istotne dla młodych
  • Bankowość i jej zasady dla niepełnoletnich
  • ... a jest to dopiero początek!
23
Years Experience

Przykłady pytań, na które odpowiedzi czekają już na publikację w Instytucie Młodych:

Czy osoba niepełnoletnia może otrzymać mandat?

fancybox

Czy jednak funkcjonariusz Policji może ukarać mandatem osobę niepełnoletnią?

Czy osoba niepełnoletnia może zrobić sobie tatuaż?

fancybox

Czy to legalne? I w jaki sposób można to zrobić bez względu na wiek?

Założenie firmy przez osobę niepełnoletnią

fancybox

Czy w obecnej Polsce można prowadzić firmę będąc jednocześnie uczniem ostatnich klas szkoły podstawowej?

Czekamy na pytania młodych!

Chociaż staramy się sami zbierać intersujące kwestie, pozostajemy otwarci na pytania młodzieży. Wierzymy, że udzielając publicznej odpowiedzi na pytanie zadane przez jedną osobę, można pomóc bardzo wielu!

Laboratorium InstytutuMłodych.pl

Co będzie tam publikowane?

Laboratorium Instytutu Młodych nie będzie miejscem eksperymentów na zwierzętach (ani tym bardziej na ludziach), nie będziemy tam przeprowadzać też  testów na obecność koronawirusa. O czym będziemy więc pisać w tamtym miejscu?

Zakazane tematy

A czego na pewno nie będzie?

Chociaż w laboratorium podchodzimy do listy tematów bardzo liberalnie, pozwalając sobie na ich swobodniejsze dobieranie, to nie oznacza to, że będziemy pisać całkowicie o wszystkim.

Przygotowaliśmy listę kwestii, które zawsze będziemy pomijać:

Centrum testów i oceny nowych rozwiązań

Nie bez powodu jednak serwis ten nazywa się laboratorium. Chcąc zapewnić najwyższe standardy funkcjonowania Instytutu Młodych już w trakcie jego projektowania postanowiłem przygotować miejsce, w którym będzie można na spokojnie sprawdzić rozwiązania jakie pojawią się na nim w przyszłości. Nie chciałem już jednak tworzyć kolejnych ``beta Instytutów``, a postanowiłem wykorzystać luźniejszy portal funkcjonujący obok głównego serwisu.

Poradniki poszerzające publikowane w Instytucie artykuły

W niektórych wpisach publikowanych w Instytucie pisałem m.in. że aby być bezpiecznym warto płacić telefonem, jeśli tylko ma on NFC. Nie wszyscy wiedzą jak to zrobić, dlatego aby zapewnić Wam możliwie najbardziej fachową poradę, w laboratorium umieściłem pełną instrukcję jak sprawdzić czy Waszym smartfonem można płacić w sklepach.
I laboratorium będzie też miejscem na takie poradniki.

Polityka

Jeśli rząd nie zmusi nas do zmiany tego założenia, chcemy unikać polityki. Wiemy, że wielu młodych jej nie znosi, a wszędzie wokół jest jej już tak dużo, że tutaj może jej nie być wcale.

Strefa Tech

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę pełni technologia w życiu młodych ludzi. Dlatego przygotowaliśmy strefę tech, gdzie publikujemy recenzję telefonów, komputerów oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów do nich!

... i wiele wiele więcej!

Laboratorium w przeciwieństwie do głównej strony Instytutu ma zdecydowanie bardziej liberalne podejście do prezentowanych tekstów. Wierzymy, że w przyszłości ta lista może poszerzyć się także o artykuły pisane przez młodzież. Jesteśmy otwarci na subiektywne recenzje ich gadżetów, ulubionych książek, filmów, gier i tekstów na wszystkie inne tematy, które dotykają ich w codziennym życiu!

Plotki i fejk newsy

Jednym z założeń Instytutu Młodych jest przeciwdziałanie propagowaniu fałszywych informacji w Internecie. Naturalnie tutaj także będziemy ściśle trzymać się temu założeniu, pisząc tu tylko to czego jesteśmy pewni.

Zależności

Zasady powiązań i współpracy prowadzonych serwisów

Przygotowując założenia Instytutu Młodych myśleliśmy o stworzeniu portalu, w którym będzie panował duży porządek, jeśli chodzi o zasady umieszczania w nim wpisów, a jednocześnie będzie okazją do kontaktu z osobami młodymi także na bardziej luźne tematy. Postanowiliśmy więc stworzyć główny serwis ze ściśle regulowaną listą tematów, który uzupełniać będzie powiązany z nim poboczny portal, w którym pisać można będzie o wszystkich pozostałych sprawach.

Od strony formalino-prawnej wygląda to tak:

fancybox
01

Fundacja

Dolnośląska Fundacja Wspierania Młodzieży zapewnia obsługę prawną i techniczną Instytutu Młodych i wszystkich zależnych od niego witryn. To z jej środków sfinansowana została budowa obu projektów i uiszczać będzie opłaty związane z ich funkcjonowaniem. Jest ona formalnym właścicielem InstytutuMłodych.pl

fancybox
fancybox
02

InstytutMłodych.pl

InstytutMłodych.pl to portal ze ściśle zdefiniowaną tematyką artykułów. Znajdą się tam wyłącznie artykuły związane ze wspieraniem młodzieży w Funkcjonowaniu w obecnym świecie. Chociaż zakres tego pojęcia jest bardzo szeroki, nie zawierają się w nim takie tematy jak recenzje filmów, książek czy gier, które choć mogą być przez młodych uważane za interesujące, nie należą do kategorii typowych problemów.

fancybox
fancybox
03

Laboratorium

Aby zachować ścisły porządek w głównej stronie Instytutu i zapewnić możliwość rozwijania go o poboczne tematy, przygotowano osobny serwis nazwany Laboratorium InstytutuMłodych.pl. To właśnie w nim będą publikowane wszystkie teksty, które z uwagi na niepasującą tematykę nie mogły zostać opublikowane w stronie głównej Instytutu.

Start już wkrótce!

Zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania strony Dolnośląskiej Fundacji Wspierania Młodzieży gdzie w pierwszej kolejności poinformujemy o premierze Instytutu Młodych!

Premiera zarówno głównej strony Instytutu Młodych jak i laboratorium będzie mieć miejsce tego samego dnia i w tej samej chwili!